poniedziałek, 26 czerwca 2017

Katarzyna Michalak "Czerwień Jarzębin"

Witajcie ! 

"Czerwień Jarzębin" to drugi tom książki "Leśna Polana",którą recenzowałam w poprzednim roku i którą znajdziecie tutaj: KLIK. Pierwsza część mnie wciągnęła i bardzo mi się spodobała,a jakie odczucia mam po przeczytaniu 2 części tego dowiecie się czytając moją recenzję,którą znajdziecie niżej.


Autor: Katarzyna Michalak
Tytuł: Czerwień Jarzębin
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data premiery: 24.05.2017r.
Seria: Leśna trylogia, tom II

Leśną Polanę spowił mrok. Kiedy już wszystko wskazywało na to, że szczęście odnalazło do niej drogę, Gabriela nagle znika. Zło, które krzywdziło, wciąż nie jest syte bólu. Czy przyjaciele Gabrieli – i ten, który nie przestał jej kochać – zapobiegną nieszczęściu?
Majka i Julia są gotowe na wszystko, by ocalić przyjaciółkę. Jednak los sprzysiągł się przeciwko nim. Niespodziewane wydarzenia zmuszają do trudnych wyborów i jeszcze trudniejszych decyzji.
A kiedy w grę wejdą uczucia – oraz przystojni bliźniacy Marcin i Patryk – można spodziewać się wszystkiego… 
 
 Czerwień jarzębin – kolejny tom bestsellerowej Leśnej Trylogii – opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i miłości, która czasem przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. To także ostrzeżenie przed złem, któremu tylko najodważniejsi potrafią się przeciwstawić…
 
 
Moja recenzja:
"Czerwień Jarzębin" to drugi tom,czyli dalsze losy Gabrieli i jej przyjaciółek Majki i Julki oraz Wiktora i jego braci Marcina i Patryka. Jak w pierwszej części,druga również jest zaskakująca,trzymająca w napięciu. Gabrysia z Wiktorem już się spotkali,nadal się kochają,ale jak dalej potoczą się ich losy.
W tej części bardziej poznajemy braci Prado,poznajemy ich myśli i ich wnętrze,poznajemy też przyjaciółki Gabrieli.Widzimy jakie błędy popełniają i jak gmatwa im się życie.Jeden błąd,jedna chwila,granie na emocjach,działanie w złości,niezapomniany tego skutek i wyrzuty sumienia. Na początku książki Gabriela znika,w dalszych stronach książki dowiadujemy się co stało się z Gabrysią. Gdy już wszystko już jakoś się ułożyło,coś znowu musiało się wydarzyć. Czy wszyscy odnajdą kiedyś spokój i szczęście? Czemu los jest dla nich taki okrutny?
Książkę czyta się szybko,autorka ma świetny styl pisania i potrafi wzbudzić w czytelniku wiele emocji.
Koniec książki wbija czytelnika w fotel. Jak książka mogła się tak zakończyć? Książka od pierwszej strony wciąga,wydarzenia,które zapierają dech w piersiach i bohaterzy,o których dowiadujemy się coraz więcej. Bohaterowie książki walczą o miłość i o szczęście,jednak na to się nie zanosi. Czy w kolejnej części dowiemy się o czyjejś śmierci,ważnej dla Gabrysi osoby,czy może jednak przeżyje? Jestem bardzo ciekawa kolejnej części "Błękitne sny",czyli  III tom Leśnej Trylogii, który ukaże się w sierpniu 2017. Ja już czekam z niecierpliwością. Historia Gabrieli i Wiktora mnie wciągnęła,chcę poznać dalsze ich losy,sierpniu przybywaj szybciej :) 

1 komentarz:

  1. Nie czytam książek o takiej tematyce, ale bardzo fajnie się czyta twoje opinie ;)
    Lekko i przyjemnie <3

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. :)
Dziękuję za obserwacje :)
Każda obserwacja i komentarz jest dla mnie motywacją :)
Do każdego komentującego zaglądam :)