piątek, 9 czerwca 2017

Dorota Gąsiorowska "Antykwariat spełnionych marzeń"

Witajcie ! 


Książka "Antykwariat spełnionych marzeń" dotarła do mnie w ślicznym pudełeczku wraz z zakładkami i kawą korzenną,taką którą pijała bohaterka książki :) Sam tytuł zachęcał do przeczytania książki,czekałam na tą książkę z niecierpliwością,a teraz mogę się z Wami podzielić recenzją.

Autor: Dorota Gąsiorowska
Tytuł: Antykwariat spełnionych marzeń
Oprawa miękka
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Znak literanova
Rok wydania: 2017

 Emilia kocha książki. W malutkim antykwariacie na Siennej, otoczona aromatem kawy z kardamonem, czyta niezwykłe opowieści i snuje marzenia o prawdziwym szczęściu.
Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień chwile nie dają o sobie zapomnieć. Ale los ma dla Emilii również inne niespodzianki. Ludzie, których od dawna zna i kocha, okazują się skrywać mroczne tajemnice.

Gdy Emilia zaczyna gubić się w ich labiryncie, dostaje od losu cenny dar. Książkę, która przechodząc z rąk do rąk, zmienia życie tych, którzy zajrzeli w jej karty.

Czy tajemnicza książka pomoże również Emilii? I co się stanie, kiedy na jaw wyjdą skrywane przez lata sekrety?

Najnowsza powieść Doroty Gąsiorowskiej to pełna tajemnic historia, która otuli cię niczym ciepły koc i przeniesie w zaczarowany świat najskrytszych marzeń.

Książka "Antykwariat spełnionych marzeń" opowiada o życiu Emilii,która pracuje w Antykwariacie. Emilia od dziecka uwielbia książki i też pisze. Emilia mieszkała z mamą Lili,córka ani trochę nie przypominała mamy.W końcu Emilia wyprowadziła się do Franciszka,który był właścicielem antykwariatu i jej przyjacielem od dzieciństwa. To żona Franciszka opiekowała się Emilią i dała o wiele więcej miłości Emilii niż jej własna matka. Niestety Zofia odeszła ale pozostawiła po sobie wiele wspomnień. Emilia z Franciszkiem odszukali przyjaciółkę Zofii,która po pewnym czasie powiedziała wiele skrywanych tajemnic sprzed lat. Tak samo jak Róża-żona ojca Emilii-Janka,w końcu podzieliła  się swoją tajemnicą,która zżerała ją od środka. Emilia poznała też Szymona,z którym miała wiele zawirowań. Wiele przeciwności losu, wiele problemów,zawodów,gdy przyjaciółka zawiodła ale potem naprawiła swoje błędy. Książka rzeczywiście porusza, czytając tą książkę sama czułam emocje towarzyszące bohaterom. Książka wciąga od pierwszej strony. Książka ma w sobie wiele emocji i zagadek. W książce znajdziemy tematy przyjaźni i miłości. Książkę czytało się świetnie,nie mogłam się od niej oderwać. Autorka ma świetny styl pisania,pisze ciekawie i skrycie,tak,by czytelnik przewracał kolejne strony,by dowiedzieć się co nastąpiło dalej. Tekst czyta się szybko. Książka bardzo mi się spodobała,jest świetna i pozostanie ze mną na długo w pamięci. Książka porusza i wywołuje wiele emocji. Po zamknięciu książki czuje się niedosyt. Autorka świetnie się spisała,bardzo podoba mi się taki klimat książki. Polecam!


3 komentarze:

  1. kusząca propozycja, teraz mam duzo wolnego bo wakacje, to chętnie po nią sięgne :)


    by-vanys.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. :)
Dziękuję za obserwacje :)
Każda obserwacja i komentarz jest dla mnie motywacją :)
Do każdego komentującego zaglądam :)