środa, 16 listopada 2016

Katarzyna Michalak "Leśna Polana"

Cześć ! 
Nie wszystko w życiu układa się tak jak chcemy, marzenia czasem się spełniają czasem nie.Dzisiaj powiem Wam trochę o książce,którą przeczytałam "Leśna Polana" Katarzyny Michalak. Jest to tom pierwszy z Leśnej Trylogii.
Autor: Katarzyna Michalak
Tytuł: Leśna polana
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data premiery: 9 listopad 2016 r.
Seria: Leśna trylogia, tom I

 
 Czy wszystkie życiowe porażki i niegodziwości można tłumaczyć trudnym dzieciństwem? Jeśli tak, to trzej bracia Prado – Wiktor, Marcin i Patryk – mogliby się stoczyć na samo dno i obwiniać tego, który zamienił pierwsze lata ich życia w piekło: swojego ojczyma.
Trzy przyjaciółki – Gabrysia, Majka i Julia – też nie miały najłatwiej. O Majce i Julii rodzice zapomnieli, a Gabriela od najmłodszych lat musiała dbać o siebie i o przybranego ojca, którego ubeckie tortury pozbawiły zdrowia i sił.

Pierwszy tom Leśnej Trylogii opowiada o dramatycznych losach Gabrieli i Wiktora, których łączy miłość, ale dzieli Zło bezwzględne i okrutne, nie cofające się przed niczym…

Jest jednak zakątek, w którym ich drogi muszą się przeciąć: mały domek, ukryty gdzieś w lesie, w otoczeniu wiekowych świerków: Leśna Polana.

Są już tak blisko tego miejsca…
Tak blisko odnalezienia powtórnie siebie i swojej miłości…
Ale Zło nie odpuszcza.
Nigdy.

Katarzyna Michalak – autorka ponad trzydziestu bestsellerów, takich jak Poczekajka, Ogród Kamili czy Nie oddam dzieci!. Opowiada poruszające historie obyczajowe, lecz równie doskonale odnajduje się w literaturze sensacyjnej oraz fantasy. Każda kolejna jej książka to najwyższe notowania na listach bestsellerów, dziesiątki tysięcy sprzedanych egzemplarzy i coraz liczniejsze grono wiernych czytelników.
Moja recenzja:
 Na początku książki poznajemy Gabrysię, Majkę i Julię, które przyjechały na Leśną polanę,bo Gabrysi bardzo to miejsce się podobało,a jak się później okazało miała z tym miejscem wiele wspomnień. Przyjaciółki poznały się w bardzo niespotykanych okolicznościach i stały się prawdziwymi przyjaciółkami na dobre i złe,które zawsze trzymają się razem i każda każdej pomoże,mimo,że się różniły poglądami i charakterami. Potem poznajemy braci Prado,którzy przeszli przez piekło ale się nie poddali. Gabriela i Wiktor,nadal się kochają,ale to co im stoi na przeszkodzie jest strasznie okrutne. Wszyscy mają swoje historie. Gabrysia skrywa wspomnienia,o których opowiadać nie chce. Wszyscy przeżyli coś strasznego,z czego ciężko było im się pozbierać ale ostatecznie dali radę,ale wspomnienia wracają i to zło również wraca. Autorka powoli odkrywa przed nami tajemnice. Patrząc na sam opis od razu książka mnie zaciekawiła,wiedziałam od razu,że książka będzie dobra i taka właśnie była. Autorka świetnie napisała tę książkę,czytałam ją z zapartym tchem. Od samego początku książka wciągnęła,rozdział po rozdziale coraz bardziej. Książka wywołała u mnie wiele emocji,czasem miałam też łzy w oczach. Te ich wspomnienia i przeżycia,co oni przeżyli,ta ciekawość jak się potoczą ich losy,jak to wszystko się rozwiąże. Świetna książka ! Książkę czytało się szybko i płynnie. Tak szybko żadnej książki nie przeczytałam! Teraz czekam na tom 2 "Czerwień Jarzębin",gdzie będzie dalsza część. Już nie mogę się doczekać.


1 komentarz:

  1. To prawda, że książka wciąga od pierwszych stron i czasem powoduje wiele wzruszeń. Ale ja właśnie za to tak lubię książki Pani Michalak, są bardzo kobiece, emocjonalne:) Też czekam na kolejną część! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. :)
Dziękuję za obserwacje :)
Każda obserwacja i komentarz jest dla mnie motywacją :)
Do każdego komentującego zaglądam :)