wtorek, 29 listopada 2016

Saroo Brierley "Lion.Droga do domu"

Witajcie !


Życie pisze nam różne scenariusze, nie wiemy co nas w życiu czeka, jak potoczą się nasze losy. Życie bywa różne, dobre i złe, niektórzy żyją bogato, mają wszystko co najdroższe, inni żyją w biedzie, nie mają co jeść,ledwo żyjąc, lub tacy co ledwo wiążą koniec z końcem,aby do następnego miesiąca.W latach 80-tych,a zwłaszcza w Indii bieda i dzieci włóczące się nie robiły na nikim wrażenia,a przynajmniej w tej książce. To co przytrafiło się Saroo było trudne do zrozumienia. Dzisiaj zapraszam Was do zapoznania się z recenzją książki Saroo Brierley "Lion.Droga do domu",którą otrzymałam od wydawnictwa znak. Ja już wiem czemu na początku tytułu jest "Lion" ale Wam to zostawię,przeczytacie książkę to się dowiecie :D

Autor: Saroo Brierley
Tytuł: Lion. Droga do domu Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 23 listopad 2016r

  
Dwadzieścia pięć lat rozłąki.
Ponad milion kilometrów kwadratowych do przeszukania.
I chłopiec, który zrobi wszystko, aby po latach odnaleźć utraconą rodzinę.

Pięcioletni Saroo zostaje sam na dworcu kolejowym. Szukając starszego brata, wsiada do przypadkowego pociągu i zmęczony… zasypia. Budzi się półtora tysiąca kilometrów od domu, w pięciomilionowej Kalkucie.

Nie pamięta, skąd pochodzi, nie wie, jak wrócić. Walczy o przetrwanie w jednym z najbardziej przerażających miast świata. Śpi na brudnych ulicach, ucieka przed gangami żebraków. Adoptowany, trafia do dalekiej Australii.

Mija dwadzieścia pięć lat. Myśl o odnalezieniu prawdziwej rodziny nie daje Saroo spokoju.
Ma jednak tylko okruchy wspomnień.
I technologię XXI wieku, która przyjdzie mu z pomocą.

Film na podstawie książki z gwiazdorską obsadą.
Dev Patel (Slumdog. Milioner z ulicy), Nicole Kidman, Rooney Mara

MOJA RECENZJA:
Książka "Lion. Droga do domu" napisana jest na podstawie prawdziwej historii,ten scenariusz napisało życie. W książce Saroo opowiada o tym co mu się przytrafiło, jak potoczyły się jego losy. W wieku 5 lat bardzo zmieniło się jego życie. Opowiada jak daleko był od domu, co przeszedł,co czuł, jak musiał to przetrwać, nie wiedział gdzie jest jego dom i jak do niego wrócić. Mimo,że zaczął prowadzić już inne życie,w innym miejscu i w innej rodzinie,którzy go zaadaptowali,myśl o rodzinie i o miejscu skąd pochodzi nie dawała mu spokoju. Chciał dowiedzieć się gdzie jest jego dom i rodzina.Miał tylko okruchy wspomnień,jakieś charakterystyczne miejsca,które zapamiętał. Technologia XXI wieku przyszła mu z pomocą, to dzięki niemu dotarł do swojego domu i dzięki wsparciu jakie miał udało mu się tam dotrzeć i zrozumieć co i jak się stało. 
Na podstawie tej książki powstał film, który w kinach pojawi się od 2 grudnia. Po przeczytaniu książki,wiem,że na pewno muszę obejrzeć film. Książka bardzo zaskakująca,nieprawdopodobna. Książkę czyta się szybko,lekko. W książce znajdują się zdjęcia,które dodają książce wyrazu,dzięki nim wiemy jak wygląda główny bohater. Widzimy też drogę jaką przebył i ile go dzieliło od domu. Czytając tą książkę miałam w sobie wiele emocji, książka mną wstrząsnęła.Podziwiam Saroo,że dał sobie radę,że przetrwał,był przecież taki mały,a po 25 latach udało mu się dotrzeć do domu,napisał tą książkę,a już niedługo w kinach będzie można oglądać jego historię.

3 komentarze:

 1. Książka bardzo ciekawa, chętnie zagłębię się w jej lekturę :)
  Mogłabyś poklikać w linki w najnowszym poście? Dzięki <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie historie!!! Z przyjemnością przeczytałabym tę książkę ;) A zaraz później obejrzę film!

  Pozdrawiam,
  http://perfectlyimperfect92.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. wydaje się bardzo ciekawa, aż muszę ją przeczytać :)
  pozdrawiam xx
  http://berry-lifestyle.blogspot.hr/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. :)
Dziękuję za obserwacje :)
Każda obserwacja i komentarz jest dla mnie motywacją :)
Do każdego komentującego zaglądam :)