piątek, 10 marca 2017

James Rebanks Życie pasterza Opowieść z Krainy Jezior

Witajcie !


Niedawno dotarła do mnie książka "Życie pasterza" od wydawnictwa znak literanova. Dzisiaj nadszedł ten dzień,by Wam o niej trochę powiedzieć. Książka swoją premierę będzie miała 29 marca,czyli już w tym miesiącu!  "Życie pasterza" Opowieść z Krainy Jezior to nie jest zwykła opowieść, to opowieść o życiu,które bardzo różni się od naszego,to opowieść z przed lat,z tak zwanych innych czasów. Chcecie dowiedzieć się więcej o książce? W takim razie zapraszam do zapoznania się z moją recenzją,którą znajdziecie niżej :)


Tytuł: Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior
Autor: James Rebanks
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Znak literanova
Data premiery: 29 marzec 2017


 „To jest moje życie. Nie chcę innego”.
James Rebanks powrócił z wielkiego miasta na wieś, aby pracować na farmie, którą jego rodzina prowadzi od sześciuset lat. Z dala od zgiełku wiedzie proste życie w Krainie Jezior, gdzie ludzie od wieków hodują owce. Jego wybór stał się inspiracją dla milionów zabieganych, uzależnionych od smartfonów i poszukujących spokoju ludzi. Rebanks opowiedział im o świecie, w którym najważniejsze wartości wciąż mają sens, a relacje między jego mieszkańcami pozostały autentyczne, choć nie zawsze są łatwe.

Książka Rebanksa to poruszająca historia człowieka, który wbrew trendom odnalazł spełnienie w prostocie życia i pokorze wobec natury. Opowieść o związku z rodzinną tradycją, wyjątkowym regionem oraz z naturą, która wyznacza rytm życia mieszkańców.
Życie pasterza szczerością i wrażliwością autora podbiło serca milionów czytelników i zachwyciło najbardziej wymagających krytyków. Stało się wydarzeniem literackim w Wielkiej Brytanii i USA oraz bestsellerem w Niemczech, Hiszpanii i Norwegii.
Więcej na: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,73420,Zycie-pasterza-Opowiesc-z-Krainy-Jezior

Moja recenzja:

"Życie pasterza" to książka nietypowa. James opowiada w niej o swoim życiu,o swojej rodzinie i o otaczających ich terenach. Książka opowiada o Krainie Jezior,gdzie ludzie od wieków hodują owce. Mimo,że życie pasterza nie było łatwe James zdecydowanie je wolał od życia miastowego i od normalnej pracy. Z miasta powrócił na wieś,gdzie chciał ciągnąć rodzinną tradycję i przekazywać to co sam się nauczył od ojca i dziadka swoim dzieciom i kolejnym pokoleniom. Natura,spokój i tradycja-to lubił,dlatego postanowił wrócić.Pora wykotu była i jest jego ulubioną porą. W książce znajduje się dokładny opis jak wygląda pora wykotu.W książce opowiada o tym jak właściciele dbają o swoje zwierzęta,jak są wrażliwi i jak je starannie doglądają. James lubi tak żyć i w książce rozlegle opowiada o takim życiu,o zwierzętach i o sobie. Książka opowiada historię pokoleń. W książce znajdują się też zdjęcia,nie jest ich dużo ale to nic,bo James prowadzi twittera, na którym upublicznia zdjęcia ze swojej farmy,ze swojego codziennego życia,ze swojej pracy i miłości do zwierząt. Oto jego profil https://twitter.com/herdyshepherd1

Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości,bardzo mnie zainteresował opis z tyłu książki. Spodziewałam się jednak czegoś innego i nie do końca przypadła mi do gustu. Książka jest bardzo dokładna,zawarte w niej jest wszystko,co momentami wydało mi się zbędne. Dzięki tej książce już wiem jak wygląda takie życie i jak wygląda taka praca. Praca pasterza jest o wiele cięższa ale jak coś się lubi to tej pracy się nie zauważa.Tak jest z autorem książki on to lubi i to sprawia mu przyjemność, on nie widzi innego życia jak życie na farmie wśród zwierząt. To jest jego życie i nie chce innego,jak podkreśla grubym drukiem na książce. Uważam,że fajnie,że powstała ta książka i fajnie,że autor podzielił się swoją historią. Osoby,które interesują się takim życiem i ciekawi ich jak wygląda życie pasterza na pewno odnajdą się w tej książce. Przyznam,że przyjemnie przeglądało mi się jego zdjęcia na twitterze widzę,że kocha takie życie i te zwierzęta i bardzo mnie to cieszy.Cieszy mnie też fakt,że wydał książkę,a jego farmę obserwuje tyle osób. Wpisując w wyszukiwarkę "Kraina Jezior" sama zakochałam się w tej naturze,piękne mają tam widoki,krajobrazy są świetne :)

2 komentarze:

  1. Ciekawa książka,musze po nią ściągnąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Opowieść Rebanksa o pracy pasterza ukazuje życie i pracę, gdzie pojęcie "wyścigu szczurów " jest pojęciem obcym . Pełna refleksji i obserwacji, opowieść może się naprawdę spodobać

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. :)
Dziękuję za obserwacje :)
Każda obserwacja i komentarz jest dla mnie motywacją :)
Do każdego komentującego zaglądam :)