poniedziałek, 10 października 2016

Katarzyna Kędzierska "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce"

Witajcie!

Czy macie tak,że większość rzeczy w Waszym pokoju to są jakieś niepotrzebne i nigdy nie używane przedmioty,leżą tylko i zagracają miejsce, przez co niektórych potrzebnych rzeczy nie możecie znaleźć? Czy kupujecie sobie różne kosmetyki,ubrania czy inne rzeczy w nagrodę za coś,czy na poprawę humoru,chociaż ich tak naprawdę nie potrzebujecie,bo w domu macie już ich całą stertę? W szafkach już nie macie miejsca,a i tak nie macie co na siebie włożyć? Za często kupujecie i za dużo? W takim razie czas zrobić porządki i podejmijcie wyzwanie minimalizmu razem ze mną. Poznajcie książkę "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce", którą napisała Katarzyna Kędzierska autorka bloga SIMPLICITE.

Książka podzielona jest na różne rozdziały. Autorka opowiada jak poradziła sobie z nadmiarem rzeczy i jak zmieniła się w minimalistkę. Na początku autorka zadaje nam pytanie,na które my mamy odpowiedzieć, zastanowić się czemu chcemy zmienić nasze życie i nasze mieszkanie. Na półkach sklepowych jest coraz więcej wszystkiego,kupujemy coraz to nowsze rzeczy,nie koniecznie temu,że potrzebujemy ale temu,że to jest teraz na topie. No i po co? Czy kiedyś się nad tym zastanawialiście? 
"Minimalizm pozwolił mi na odkrywanie-tego,co ważne i potrzebne,ale też tego,co zepsute i zbędne"
"Minimalizm nie jest modą, chwilowym kaprysem zmęczonego bogactwem dzieciątka. Jest to wybór oparty na wyznawanych wartościach".
Autorka odpowiada na pytanie czy minimalizm jest dla każdego,podejmuje też temat symbolu dobrobytu.
    "Minimalista to człowiek niezwykle świadomy wartości pieniądza"
"Mieć mniej oznacza mieć tyle,ile potrzeba"
Czemu jak tylko pojawi się jakaś promocja,przecena w sklepie to dużo osób idzie z niej skorzystać,chociaż tak na prawdę nie potrzebują. Rozumiem tych jak idą ale wiedzą co chcą kupić,co potrzebują,ale Ci co idą,bo jest taniej? A potem ubranie leży w szafie z metką i nigdy nie ubrane? Tak samo jak kupujesz w sklepie śmietanę,bo jest na promocji,a potem stoi w lodówce i stoi,aż w końcu się zepsuje i musisz ją wyżucić. To tylko przykład,ale czy tak nie jest? Zanim coś kupisz zastanów się czy to jest Ci naprawdę potrzebne.
"Mniej" nie oznacza "wcale","mniej"nie oznacza również "za mało"
Minimalizm w mieszkaniu,w głowie i w laptopie. Nie wystarczy tylko sprzątnąć w mieszkaniu,trzeba zmienić myślenie i "wysprzątać" głowę. W laptopie masz pełno różnych plików,których nie używasz? Wyczyść to co niepotrzebne,zagracone. Oczywiście jeżeli chcesz zmienić się w minimalistkę,zrozumieć swoje potrzeby i cel w życiu. Masz piwnicę? Zapewne w niej znajdują się przedmioty zepsute,zniszczone i nie używane. Masz piwnicę całą zagraconą i tylko dostawiasz kolejne pudła gratów wyniesione z domu. Po co Ci w piwnicy zepsuty odkurzacz? Wyżuć go! Po co ma zawalać miejsce? Piwnica go nie naprawić przecież. W książce znajdziesz również listę rzeczy,których łatwo się pozbyć. Myślę,że warto przeczytać tą książkę,jeżeli chcesz się zmienić i wiesz,że za często i za dużo kupujesz. Bardzo podoba mi się ta książka i większość osób na świecie powinna ją przeczytać. 
Dziękuję bardzo wydawnictwu Znak za książkę :)

3 komentarze:

 1. Laptop to miejsce śmieci, musze zrobić w nim porządek :)
  Mogłabyś kliknąć w linki TUTAJ ? Dzięki ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Najciekawsze jest to, że zawsze jak pozbędę się jakiejś rzeczy to ona jest mi natychmiast potrzebna :'D Jednak taka książka może dać do myślenia, bardzo chętnie ją przeczytam, jeśli tylko na nią trafię ♥ Pozdrawiam

  <a href="http://aansaa.blogspot.com>MÓJ BLOG</a>

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka jest idealna dla mnie :)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. :)
Dziękuję za obserwacje :)
Każda obserwacja i komentarz jest dla mnie motywacją :)
Do każdego komentującego zaglądam :)