sobota, 7 maja 2016

Colin Falconer "Harem Sulejmana" Wspaniałe Stulecie

Witajcie!Dzisiaj przychodzę do Was z książką "Harem Sulejmana" wydawnictwa między słowami. Jeżeli oglądaliście serial "Wspaniałe Stulecie" to ta książka jest dla Was.

Oprawa miękka
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Między słowami
Rok wydania: 2016


Oglądałam serial "Wspaniałe Stulecie" i dzięki temu serialowi zaczęłam się interesować historią i ich krajem. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Jak tylko zobaczyłam tę książkę wiedziałam,że muszę ją mieć. 

Serial "Wspaniałe stulecie" zyskał wielką popularność nie tylko w Polsce. Po sukcesie tego Tureckiego serialu na naszych ekranach pojawiły się inne seriale wyprodukowane przez turków. Serial "Wspaniałe stulecie" przedstawia obrazy z życia dworu osmańskiego, w okresie panowania sułtana Sulejmana Wspaniałego. Książka to powieść,która opowiada o Sulejmanie,jego haremie, Hurrem, historii i ich życiu, ogólnie o okresie jego panowania. Książka ta różni się od serialu "Wspaniałe Stulecie",który niedawno oglądaliśmy. W książce opisane jest to inaczej, z innej perspektywy, autor niekiedy dodaje coś od siebie, zabarwia, podkolorowuje.W książce znajduje się też opowieść,która moim zdaniem nie ma nic wspólnego z serialem "Wspaniałe Stulecie",który oglądaliśmy,ponieważ nic z tej,że tak powiem wkładki nie było w serialu. Ogólnie książkę czytało mi się ciężko i powolnie,niektóre imiona różnią się od tych serialowych,a niektóre nazwy Sułtana i Hurrem mnie śmieszyły. Ogólnie książka jest w porządku, jest inna od serialu i może temu,że tak bardzo się różni ciężko mi się ją czytało. Książkę warto przeczytać mimo to,że się różni,jeżeli ciekawi Was inne spojrzenie na tamte czasy.

6 komentarzy:

 1. Książka wydaje się super, ale ja niestety nie przepadam chyba za takimi filmami ani książkami, chociaż miałam okazję obejrzeć kilka razy serial i wcale nie był taki zły jak myślałam :)
  Zapraszam na nową notkę, keepgoiing.blogspot.com - klik!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam serial :D
  Muszę ją przeczytać dla porównania ;)
  http://shutupanddancewithus.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za takimi książkami...

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem mojej koleżance o tej książce- ona ma bzika na punkcie serialu "Wspaniałe Stulecie" i również zaczęła interesować się tamtejszą historią i kulturą XD
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o serialu, o książce nie wiedziałam, fajnie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja niestety nie przepadam za takimi książkami, ale może kiedyś z ciekawości się skuszę :)
  Mogłabyś polubić ostatni udostępniony przeze mnie post? https://www.facebook.com/lelkamillel
  Odwdzięczę się, tylko wystarczy napisać mi jak :)
  http://berry-lifestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. :)
Dziękuję za obserwacje :)
Każda obserwacja i komentarz jest dla mnie motywacją :)
Do każdego komentującego zaglądam :)